Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
II. Kajak-Kenus Masters Fizikai Felmérő
Az időjárásra nem lehetett panasz a most szombaton lezajlott II. Merkapt Kajak-Kenus Fizikai Felmérőn. Habár nagyon hideg időjárás volt prognosztizálva, mégis az egyetlen szabadtéren zajló számnál, a futásnál, napsütéses időben teljesíthették a 2000 métert a versenyzők. Nők és férfiak, idősek és fiatalok egy mezőnyben versenyeztek és az eredményeket a Pajor István-féle táblázatban pontokká konvertáltuk.  Összesen 75 nevezés érkezett és ebből 66-an jelentek meg a versenyen. A kritikus futó számot 4-en nem tudták teljesíteni. Pulai Imre olimpikonunkat a versenybíróság kizárta a versenyből mert nem jelent meg határidőre a verseny helyszínén.

Helyi idő szerint kis csúszással 9:45-kor a ferde padon felülés gyakorlattal rajtolt el a mezőny eleje. Ebben a versenyszámban az abszolút legeredményesebb versenyző a 47 éves Bikali László volt, aki 50 gyakorlatot teljesített. Őt követte a 35 éves Fidger András 48 felüléssel, majd holtversenyben Jakus Zoltán (36 éves) és Péli Sándor (36 éves) 46-46 gyakorlatszámmal. Az abszolút legjobb női versenyző ebben a számban Gál Katalin(45 éves) volt 38 gyakorlattal, akit Zakariás Mária(57 éves) 34 és Cseri Ágota(49 éves) 33 gyakorlatszámmal követett.

Az evezős ergométeren Jakus Zoltánt ma nem lehetett túlszárnyalni 706 wattos teljesítményével. Őt követte Nagy Gábor (33 éves) 692 wattal majd Szegfű Norbert (33 éves) 659 wattal. A női abszolút sorrendet Vácy Emese(35 éves) nyerte 421 wattal, második lett Nagy Eszter (37 éves) 368, harmadik pedig Cseri Ágota 305 wattal.

A legtöbb vitára okot adható gyakorlatnál a fekve nyomásnál Fodor Sándor (42 éves) 83 gyakorlatával és Seres László (41 éves) 82 gyakorlatával kiemelkedett a mezőnyből. Harmadik helyen végzett Jakus Zoltán 76 gyakorlattal. A nőknél 30 kg-mal folyt a küzdelem és Zakariás Máriát nem lehetett fölülmúlni, 60 gyakorlatot teljesített. Őt követte Vácy Emese 49, majd Cseri Ágnes 46 gyakorlattal.

A 2000 méteres futás volt a felmérő 4. befejező állomása. Nagy Gábor hihetetlen jó idővel (6:46) utasította maga mögé a 7:28-as időt futó Kovács Andrást (39 éves) és Péli Sándort (36 éves), akinek időeredménye 7:38 volt. A női mezőny leggyorsabbja Cseri Ágota volt 9:22-es idejével. Nagy Eszter volt a második leggyorsabb 9:57-tel, majd a tavalyi relatív összetett bajnok Zakariás Éva 10:55-ös idővel.

Dobogósok:

felülés /
1 perc
 evezés /
1 perc

Teljes eredménylista lejjebb!

A felmérő abszolút rangidőse Balogh Anikó volt a maga 69 évével, a férfiaknál Takács Tibor vitte a pálmát 66 évvel. A tavalyihoz hasonlóan most is hölgy versenyző zsebelte be az összetett aranyat és fődíjakat, még a vezetéknév is megegyezett csak most Zakariás Éva helyett testvére, Zakariás Mária nyert 4678 ponttal, aki nem mellesleg 1980-as olimpián bronzérmet nyert K-2 500 méteren Rakusz Évával. A második helyezett Cseri Ágnes lett 4502 ponttal, a bronzérmet pedig Nagy Gábor szerezte meg 4202 ponttal.

A 2008-as verseny 1-3 helyezettjének pontszámait összehasonlítva egyértelműen kijelenthető, hogy nagyon megerősödött a mezőny. Tavalyi nyertesünk Zakariás Éva most is 2 pont híján ugyanazt a pontszámot érte el (4028), de idén ez csak a 7. helyre volt elegendő.

Az első három helyezett az érmeken kívül a Merkapt Kft 15000-10000-5000 Ft-os vásárlási utalványait vehette át, plusz a nyertes kapott egy kétszemélyes wellness+ebéd belépőt a Ramada Plaza Budapest Hotelbe.

Támogatóink: Merkapt Kft., Reálszisztéma - Dabasi  Nyomda Zrt., 1001 Glamour Szépségstúdió, Egyetemi Evezős Club, Ramada Plaza Budapest, www.concept2.hu.

2009.02.25 13:22:05   |   Vissza