Atlétika
    Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
Masters és Szabadidős, Egyetemi Országos Bajnokság és I. Magyar Sárkányhajó Fesztivál

A Július 21-22-én megrendezésre került Masters és Szabadidős, Egyetemi Országos Bajnokságra több mint ezer versenyző adta le nevezését. A sukorói kajak-kenu pálya folyamatos mozgásban volt egész hétvégén, hiszen kora reggeltől késő estig versenyeztek a kajak-kenu sport szerelmesei a tikkasztó hőségben. Hatalmas teljesítmény, hiszen a több mint negyven fokos hőségben a víz sem adott enyhítést, de a versenyzők kitartásában nem volt hiány. Sokszor világbajnokságot meghazudtoló, vérre menő küzdelmeket élvezhettünk a partról, és nem egyszer célfotó döntött az aranyérem sorsáról.

A pályán minden korosztály képviseltette magát. A szinte elcsépelt szlogen most igaznak hat, a kajak-kenu sport egy egész életen át elkísér, életed részévé válik.

Csapattagjaink valóságos éremesőt hoztak össze. Szemán Róbert és Fazekas Tamás kenu kettesben 500 méteren Magyar bajnoki címet szereztek az ezüstérmes - szintén Merkaptos - Seres László, Molnár György duó előtt. Robi emellett kenu egyesben 500 méteren ezüst, 200 méteren bronzérmet nyert. A 200 méteres távon kettesben a Fazekas-Szemán páros ezüst, az Ipacs-Déri duó bronzérmet nyert. A 200 méteres kenu négyesben sem maradtunk dobogós hely nélkül, itt a Seres-Szemán-Molnár-Ipacs egységünk nyert ezüstérmet.

I. Magyar Sárkányhajó Fesztivál

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség e hétvégén rendezte meg első alkalommal a Magyar Sárkányhajó Fesztivált. A szövetség célkitűzése, hogy a külföldön már hatalmas tradícióval rendelkező sárkányhajózást a lehető legszélesebb rétegekkel ismertesse meg, akik a sportélmény mellett a csapatösszetartást, az együtt versenyzés örömét is megismerhetik egy sárkányhajó verseny alkalmával.

Sukorón minden adott volt, amire egy forró, vízparti nyári napon szükség van, zene, hideg sör, és a fő esemény, a sárkányhajó futamok. A versenyen több kategóriában is rajthoz állhattak a versenyzők.

A cégek közötti sárkányhajó futamra 11 hajó nevezett, és két időfutamban kellett teljesíteni a kiírt 200 méteres távot. Az időeredmények döntötték el a végső sorrendet, amelyet a Merkapt SE hajója nyerte megelőzve e MOL és a Vodafone csapatát.

A cégek közötti sárkányhajó futamok mellett sor került a sárkányhajó országos bajnokságra, valamint a települések közötti futamra is. Az Országos Bajnokságot a Römi „A” csapat nyerte a Paks, Römi „B” egységek előtt, a Merkapt SE sárkányhajója a negyedik helyen ért célba.

A két napos fesztivál során több száz sárkányhajós szállt vízre, és mérettette meg magát. Bízunk benne, hogy minden versenyző szép emlékekkel tért haza erről a rendezvényről, és legközelebb, hasonlóan jó hangulatban találkozunk.

2007.07.23 11:08:45   |   Vissza