Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
15. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltó
Június 8-án, vasárnap a budapesti Kossuth téren már 15. alkalommal rendezte meg a BSI a K&H olimpiai maraton és félmaraton váltót, amely az ország legnagyobb váltófutó-versenye. Az eseményen több mint ezer csapat állt rajthoz a 3x2,1 km-es minimaraton, a 3x7 km-es félmaraton, illetve a 6x7 km-es maraton váltóban. A pekingi olimpia jegyében megrendezett futáson több olimpikon és paralimpikon is megjelent, hogy közösen bíztassák a hatalmas mezőny tagjait.

A Varró Gyula és a Coca Cola Testébresztő csapat által prezentált bemelegítés után elsőként 9 óra 30 perckor a minimaraton váltó csapatai startoltak Kamuti Jenő, a Magyar Olimpia Bizottság főtitkárának rajtjelére, aki Mohamed Aida, Varga Gabriella és Nemcsik Zsolt vívók, Pars Krisztián atléta, Sidi Péter sportlövő, Hadfi Dániel cselgáncsozó társaságában sütötte el a startpisztolyt. A minimaratonisták mezőnyében a férfiaknál a Sörnyitók csapata volt a leggyorsabb, ők 20:24 perc alatt tették meg a 6,3 km-es távot. A hölgyeknél a KSI párducok gárdája nyert, 24:54 perces idővel.

A minimaratonisták befutója után Nagy "Gizmo" Attila és csapata vette át a terepet, hogy remek kerékpáros freestyle bemutatóval kedveskedjenek az összegyűlteknek. Mindeközben a Kossuth téren folyamatosan kígyózó sorok álltak a BringaSuli előtt: az általános iskolás gyermekek számára felállított kerékpáros ügyességi pályán mindenki kipróbálhatta magát, mit tud két keréken. A 15. K&H olimpiai maraton és félmaraton váltó egyben a 16 városon végigrobogó BringaSuli RoadShow utolsó állomása is volt.

A "nagyok", azaz a félmaratoni és a maratoni távot vállaló csapatok 11 órakor startoltak: nekik Schmitt Pál MOB elnök, Luc Cools, a K&H Biztosító vezérigazgatója, és Rogán Antal, az V. kerület polgármestere közösen adott jelt a startra.

A 7,032 km-es szakaszokból álló távok útvonala érintette a Parlamentet, a Margit hidat és a Lánchidat is, az útvonalon pedig rengeteg szurkoló bíztatta a futókat. A félmaratoni versenyszámban a férfiak között a Procter & Gamble Hyginett csapata bizonyult a leggyorsabbnak, a három csapattagnak 1 óra 15 perc 26 másodpercre volt szüksége a 21,097 km teljesítéséhez. A hölgyek mezőnyében a Villámlábú Csajok valóban villámgyorsak voltak, 1 óra 29 perc 11 másodperces idejükkel utasították maguk mögé riválisaikat.

A maratoni távon három kategóriában versengtek egymással a csapatok, a csapattagok közös életkorának megfelelően. Az 1. kategóriában a férfiaknál a Honvéd Suhancok 2 óra 48 perc 14 másodperces idővel győztek, a nőknél pedig a 6 Kerekűek csapata győzött 2 óra 48 perc 28 másodperccel.

A 2. kategóriában a WSG-Dover-Lőrinc 2000 gárdája állhatott fel a dobogó legfelső fokára, ők 2 óra 12 perc 3 másodperc alatt futották le a maratont.

Ebben a kategóriában indult a Merkapt I. - Végvári Zsolt, Kassai Károly, Schiller Csaba, Kasa Tibor, Bihal András, Aszódi Gábor összetételű csapata - és a Merkapt II. - Dr Ubrankovics Zsolt, Ipacs Endre, Halgas István, Halgas Csaba, Szemán Róbert alkotta egysége is -, előbbi a 16. (2:46:00), utóbbi a 40. (3:09:21) helyen végzett.

A 3. kategóriában a Bakony-Alpin és Futóklub I. csapata nyert, 2 óra 28 perc 58 másodperces idővel, míg a nőknél a Szellő Lányok voltak a legfürgébbek 3 óra 12 perc 1 másodperces eredményükkel.

A Merkaptos váltók az 55 női és 536 férfi csapatot felvonultató abszolút rangsorban (ffi-női együttvéve) a 23. és 63. helyen végeztek.

Miután az összes csapat célba érkezett, a nap programja az eredményhirdetéssel és a támogatók ajándékainak kisorsolásával zárult.

Férfi 2. kategória

1.

WSG-Dover-Lőrinc 2000

Rezessy Gergely,Zatykó Miklós,Nagy György,Szabó Imre,Szekeres Attila, Józsa Gábor

2:12:03

2.

Dover Fergeteg

Szabó Gábor,Soltész Roland,Zsíros Mihály,Kustos Szabolcs,Hirt Márton, Kedves Roland

2:17:14

3.

Honvéd Férfiak

Khoór Bence,Steib Péter,Ostoróczky Ferenc,Rajnai Tamás,Schindler Norbert, László Balázs

2:20:17

4.

BEAC A

Muzsnay Péter,Meláth Olivér,Czabán Máté,Dani Áron,Gyurcsó Gergő, Horváth Zsigmond

2:29:18

16.

…Merkapt I.

Végvári Zsolt (27:30), Kassai Károly (26:44), SchillerCsaba (29:30), Kasa Tibor (28:30), Bihal András (27:10), Aszódi Gábor (26:31)

2:46:00

40.

…Merkapt II

Dr Ubrankovics Zsolt (31:04), Ipacs Endre (30:00), Halgas István (31:20), Dr Ubrankovics Zsolt (31:57), Halgas Csaba (35:24), Szemán Róbert (29:27)