Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
8. Volvo Hegyvidék Félmaraton és Váltó
3300-an gondolták úgy, hogy mozgással töltik a vasárnapot, és kilátogatnak a Normafához, a Csillebérci Ifjúsági és Szabadidő Központba. Az április 27-i 8. Volvo Hegyvidék Félmaraton és Váltó ugyanis remek programot szolgáltatott a futás és a túrázás szerelmeseinek egyaránt. A város felett, gyönyörű erdei környezetben rendezett sporteseményen ugyanis egyéniben és háromfős váltóban teljesíthető hegyi félmaraton várta a futókat, míg a gyaloglás kedvelői, és a túrázni vágyó családok egy 8 kilométeres gyalogtúrának vághattak neki a Budai-hegységben.

A félmaratont választó futók pontban 11 órakor startoltak el Pokorni Zoltán, Budapest-Hegyvidék polgármesterének pisztolylövésére. A tömeg négy percig hömpölygött keresztül a rajtkapun, mire az utolsó induló is kifutott a 316 méternyi szintkülönbséggel nehezített, dimbes-dombos pályára.

A férfiaknál Szabó Gábor, a TFSE versenyzője hamar az élre állt, végül a célszalagot is ő szakította át elsőként 1:13:40-es idővel. A Merkapt színeit Halmos Csaba és Ipacs Endre képviselte. Csabának ez volt az első félmaratoni távja hegyi terepen. Kicsit erősen kezdett, de mivel jó edzettségi állapotban van, erőlködve ugyan, de végig bírta a távot az eltervezett iramban. Igaz, hogy 1:35-körüli időt jósolt magának, de így is elégedett lehet.(1:39:27). Endre teljesítménye a magával szemben támasztott elvárások alatt maradtak, bár becsülettel végig küzdötte a távot, ami most egy 1:46:43.-as eredményre volt elég.

A hölgyek versenyében a maratoni táv országos csúcstartója, Földingné Nagy Judit hamar leszakította vetélytársait, és végül hatalmas fölénnyel győzött, 1:21:53 alatt teljesítette a távot.

"Rendkívül hangulatos volt a verseny, egy ilyen távhoz teljesen megfelelt az időjárás is. Jól esett a nézők buzdítása, ilyen körülmények között nem lehetett rosszul futni. A verseny során mindig rátapadtam valamelyik fiúra: az emelkedőn elhúztam tőlük, majd a lejtő végén utolértek, így tudtam tartani velük a tempót. Természetesen elégedett vagyok a teljesítményemmel, az első hely mellett az időeredményemet is megfelelőnek tartom. Mivel otthon is hasonló terepen szoktam edzeni, a pálya mindenképp kedvező volt a számomra." - mondta el Földingné.

Az esemény minden résztvevője emblémázott pólót kapott, a félmaraton egyéni indulóinak nyakába pedig egyedi érmet akasztottak célba érkezéskor. A nap programja eredményhirdetéssel és a támogatók által felajánlott ajándékcsomagok kisorsolásával zárult.