Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
T-Com Vivicittá Városvédő Futás
Szeged és Kaposvár után a budapesti T-Com Vivicittá Városvédő Futáson is nevezési rekord született. A Föld Napján tízezer-hatszázan húztak futócipőt és indultak el a három futó- (3.6, 6.5 és 12 km) valamint a gyalogló (3 km) táv valamelyikén, hogy köszöntsék a tavaszt, védjék a várost és a környezetet.

A klasszikus 12 km-es Vivicittát a férfiaknál a tavalyi Plus Budapest Maraton győztese, Tóth Tamás (35:29), míg a hölgyeknél a múlt vasárnap a Torinó Maratonin diadalmaskodó Kálovics Anikó (39:09) nyerte.

Elsőként, 10 órakor a Midicittá mezőnye rajtolt el Kuttor Csaba, olimpiai válogatott triatlonista pisztolylövésére a Margitszigeten, ahol soha ennyi futó nem volt még a városvédő futások 22 éves történetében. A 6,5 km-es távon - melyen a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, Christopher Mattheisen is indult - Horváth Béla, a Hunyadi DSE atlétája és a VEDAC-os Nagy Mónika érkezett elsőként a célba. Ezt követően a Minicittá főként általános- és középiskolásokból álló mezőnye rajtolt el két hullámban, köztük az olimpiai bajnok ökölvívó Kovács KOKÓ Istvánnal, aki családjával együtt teljesítette a 3,6 kilométeres távot.

Miközben a gyaloglók a Sportuszoda elől rajtoltak, a klasszikus 12 kilométeres táv, a Vivicittá indulói ellepték a szigeti bejárót. A 3900 fős mezőnynek csaknem hét és fél perc(!) kellett ahhoz, hogy utolsó futója is áthaladjon a rajtkapun. Eközben az élen haladó Tóth Tamás és Soós Dániel már a harmadik kilométerhez közeledett. Tóth Tamás elképesztő iramát a Budapesti Honvéd atlétája a 4. kilométerig bírta, azt követően a MISI SC kiváló futója fokozatosan növelte előnyét, s 35:29-cel megnyerte a versenyt.

A Merkapt Maraton Team Sportegyesületet Szemán Róbert képviselte és 51:30 -as idővel teljesítette a távot: "Elégedett vagyok az időmmel, első versenyem volt az idén. Nagyon jó volt a hangulat és az útvonalon végig szurkoltak az emberek.A versenynaptáramban ez az első felmérő állomás az éves felkészülésemben és idei célom, hogy képes legyek 10 kilométeren keresztül 4 perces ezer métereket futni".