Hegymászás és túra
    Kajak-kenu
    Sárkányhajó
T-Mobile Vízi Szabadidősport Fesztivál, Mesterek Országos Bajnoksága

Szombaton és vasárnap (07.12-13.) a Velencei-tónál Sukorón rendezték meg a T-Mobile Vízi Szabadidősport Fesztivál keretein belül a Mesterek Országos Bajnokságát, melyen olimpiai és világbajnokok is vízre szálltak.

A Masters Bajnokság számai izgalmas csatákat hoztak, noha az erős szél korbácsolta hullámok nehezebbé tették a sportolók dolgát. Rajthoz állt az 1980-as olimpia bajnoka, a kenus Foltán László, lapátolt Viski Erzsébet, Dékány Kinga és a 200 méter specialistája, Hegedűs Róbert is. Sőt, rajthoz állt az egész Merkaptos kajak-kenu szakosztály is, hogy minél több érmet orozzanak el az ellenfelektől. Nagy várakozás előzte meg a C-7-esek versenyét, amelyet hosszú szünet után most rendeztek meg először. A masters versenyzők korelnöke Varga Ferenc, aki noha már túl van a nyolcadik X-en, napi egy edzéssel készült a versenyre.

A szombati nap a 200 méteres távok versenye volt. Kiosztásra kerültek az elkészült új versenymezek, így minden adott volt a jó teljesítmények eléréséhez. Az első érmünket, egy bronzot, a hosszú idő után újra visszatért Ferencz Marcel szerezte C-1-ben de az aranyra sem kellett sokat várnunk, Robi, a 40-45 éves korcsoportban meggyőző fölénnyel utasította maga mögé a riválisokat. A C-7-esek mezőnyében kötelező volt a győzelem, hiszen a Merkapt SE által éledt újjá a már-már teljesen feledésbe ment kenu-hetes hajóosztály. Ezen a napon szereztünk még 3 bronzérmet a Fazekas- Szemán páros, Kulcsár egyese és egy másik korcsoportban indult hetes jóvoltából.

A vasárnapi 500-m-es versenynapon sem lehetett jobb időre számítani az erős szelet illetően, éppen ezért a rendezők elcsúsztatták a versenypályát egy kissé szélvédettebb szakaszra. Kíválóságunk, Ferencz Marcel ismét bizonyította jó formáját és egyesben ezüstérmet nyert. Sajnos egy aranyérmünk elúszott, mert kenusunk, vezető pozícióból borult még a célba érkezés előtt. Többen is szóvá tették már, hogy miért ezen a szeles pályán rendezik az ob-t. Alternatív megoldásként Szeged és Szolnok jöhetne szóba, de a szegedi pálya nagyon drága. Jövőre talán sikerül egy szolnoki rendezésű bajnokságot megszervezni.

Kulcsár Györgynek is jól sikerült a Merkaptos debütálás. C-1-ben nem talált legyőzőre 500 méteren. Említést érdemel még Lévai Annamária, aki vegyes párosban állt rajthoz és társával egy bronzérmet sikerült nyerniük.

Összegzésként elmondható, hogy jól teljesített a csapatunk, hiszen 4 arany, 2 ezüst és 6 bronzéremmel zártuk a 2008-as Mesterek Országos Bajnokságát.

2008.07.14 12:09:54   |   Vissza